Sfinks na Facebooku

facebook

Bilety online

facebook

Na ekranie

Całe szczęście
Schyłek dnia
Powrót  (Sala
Wilkołak (Sala
Przemytnik

Propozycje

Seans z maluszkiem
DKF Kropka
Filmowy Klub Seniora
Corgi, psiak Królowej

Partnerzy

PISF
FINA
Dziennik Polski
Kinads

Krakowska Karta Rodzinna

Krakowska Karta Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem

 

Zapowiedzi

Kapitan (Sala "Mały Metraż")

Jeden z najbardziej oryginalnych filmów o II wojnie światowej. Opowiada prawdziwą historię młodego niemieckiego żołnierza, który w ostatnich chwilach wojny rozpaczliwie walczy o przetrwanie. Ratunek przychodzi, kiedy przypadkowo znajduje mundur nazistowskiego kapitana. Podszywając się pod oficera, mężczyzna szybko przybiera potworną tożsamość oprawców, przed którymi wcześniej próbował uciec…

Więcej ››

Litość (Sala "Mały Metraż")

45-letni prawnik żyje ze swoim nastoletnim synem w zadbanym domu. Jest zdrowy, ma przyjemną aparycję i ogólnie dobrze mu się powodzi. Jednakże jego żona od wielu lat przebywa w prywatnej klinice. Jest w śpiączce po ciężkim wypadku. Smutek spowodowany tym wydarzeniem staje się dla prawnika centralnym punktem jego życia. Nie rozstaje się z miną żałobnika. Jego smutek jest także powodem wszechobecnego współczucia ze strony otoczenia: sąsiadka piecze mu ciasto, pracownicy pralni dają zniżkę, a on dzieli emocjonalne chwile ze swoją współpracownicą. Jego życie nigdy nie było lepsze niż teraz - kiedy jest smutnym, żałosnym człowiekiem. Pewnego dnia żona jednak się budzi i wszystko staje na głowie. Kończą się litościwe spojrzenia, a prawdziwą tragedią okazuje się brak powodów do zmartwień. Bohater zaczyna wymyślać sposoby by przyciągnąć współczucie, którym tak się rozkoszował. Czyni to jednak z taką frywolnością i naiwnością, że totalnie traci kontrolę nad samym sobą.

Więcej ››

Przedszkolanka

Lisa ma szczęśliwą rodzinę, pracę, którą lubi i ładny dom na przedmieściach Nowego Jorku, ale tak naprawdę od zawsze chciała być artystką. Kiedy przypadkiem odkrywa geniusz poetycki swojego pięcioletniego ucznia, postanawia zrobić wszystko, aby nie został zmarnowany. Wiara, że chłopiec, w przeciwieństwie do niej, ma szansę zostać wybitnym twórcą, zamienia się w niebezpieczną obsesję. Nagroda za reżyserię na festiwalu Sundance.

Więcej ››
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka) [Więcej] [OK]
Realizacja: webdecoded.pl