Sfinks na Facebooku

facebook

Bilety online

facebook

Na ekranie

Boże Ciało
Synonimy  (Sala
Dzięki Bogu  (Sala
Downton Abbey

Propozycje

Seans z maluszkiem
DKF Kropka
Filmowy Klub Seniora

Partnerzy

PISF
FINA
Dziennik Polski
Kinads

Krakowska Karta Rodzinna

Krakowska Karta Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem

 

Zapowiedzi

Bóg istnieje, a jej imię to Petrunia (Sala "Mały Metraż")

Film czołowej macedońskiej reżyserki Teony Strugar Mitevskiej inspirowany jest wydarzeniami z 2014 roku, które wywołały falę dyskusji o roli kobiet we współczesnym świecie i kościele. Obraz zdobył m.in. Nagrodę Jury Ekumenicznego oraz Nagrodę Gildii Filmowców na ostatnim Berlinale. Akcja rozgrywa się w niewielkim miasteczku w Macedonii. Co roku w styczniu miejscowy pop wrzuca do rzeki drewniany krzyż, za którym do wody wskakują setki mężczyzn. Ten, komu uda się go wyłowić, może liczyć na szczęście i dobrobyt. Tak przynajmniej było do czasu, gdy sztuka ta powiodła się Petrunii. Wśród lokalnej społeczności szok miesza się z wściekłością, bo jak to w ogóle możliwe, że kobieta miała czelność wziąć udział w męskim rytuale. Wybucha mały skandal, zwłaszcza że Petrunia nie zamierza ustąpić ani na krok. 

Więcej ››

Van Gogh. U bram wieczności (Sala "Mały Metraż")

Najnowszy film Juliana Schnabla to zmysłowa opowieść o najbardziej owocnym i zarazem najbardziej dramatycznym okresie życia Vincenta Van Gogha. Malarz szuka nowego miejsca do życia. Za namową przyjaciela wyjeżdża z Paryża do Arles w Prowansji. Tam, zafascynowany feerią barw i grą światła, niedoceniany artysta tworzy swoje najsłynniejsze obrazy. Tam też, błąkając się po malowniczych polach, niosąc sztalugę, pędzle i farby, stopniowo popada w obłęd, a przy tym zyskuje pewność, że sensem jego życia jest sztuka.

Więcej ››

Obywatel Jones

Złote Lwy Główna Nagroda na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2019.
Najnowszy film Agnieszki Holland opowiada historię walijskiego dziennikarza, jednego z niewielu obcokrajowców, którzy bili bezpośrednimi obserwatorami Wielkiego Głodu na Ukrainie.  Gareth Jones zyskał sławę, pisząc artykuł o swoim spotkaniu z Adolfem Hitlerem, zaraz po przejęciu przez niego władzy. Teraz przymierza się do kolejnego wielkiego tematu – wywiadu ze Stalinem. Słysząc zatrważające plotki na temat wielkiej klęski głodowej w ZSRR, Jones udaje się w samotną podróż przez Ukrainę. Dziennikarz staje się naocznym świadkiem tragedii Hołodomoru. Miliony ludzi umierają z głodu, podczas gdy tony zboża sprzedawane są za granicę, by sfinansować proces industrializacji radzieckiego imperium. Po powrocie do Londynu, Jones pisze artykuł ukazujący horror, którego doświadczył. Publikacja jest wyciszana, a jej autentyczność podważana przez zachodnich dziennikarzy, pozostających pod wpływem Kremla. Pomimo śmiertelnych pogróżek, Gareth nie ustaje w walce o prawdę. Swoimi odkryciami postanawia podzielić się z młodym, aspirującym pisarzem, George’em Orwellem. 

Więcej ››

Joker

Sensacyjny zdobywca Złotego Lwa na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Historia jednego z najczarniejszych charakterów w historii komiksu i popkultury, a jednocześnie znakomite studium obłędu i staczania się w otchłań szaleństwa. Niespełniony komik zaczyna siać chaos i zbrodnię w Gotham City stając się przerażającą legendą znaną jako Joker. Genialna rola Joaquina Phoenixa.

Więcej ››
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka) [Więcej] [OK]
Realizacja: webdecoded.pl