Sfinks na Facebooku

facebook

Newsletter

Bilety online

facebook

Na ekranie

Listy do M. 3
Najlepszy
Beksińscy. Album wideofoniczny (Sala
Pewnego razu w listopadzie
Kobieta z lodu (Sala

Propozycje

Seans z maluszkiem
DKF Kropka
Filmowy Klub Seniora

Partnerzy

Dziennik Polski
Antyradio
Kinads
 

Zapowiedzi

Morderstwo w Hotelu Hilton (Sala "Mały Metraż")

Zwycięzca Sundance Film Festival 2017. Policjant z Kairu próbuje rozwikłać zagadkę morderstwa kobiety dokonanego w przededniu rewolucji w Egipcie w 2011 roku. Incydent, który z początku wygląda na rutynowe zabójstwo prostytutki, z czasem ewoluuje w znacznie bardziej skomplikowanym kierunku. Śledztwo prowadzi detektywa do egipskiej elity. W kręgu podejrzeń są ludzie z otoczenia samego prezydenta Mubaraka...

Więcej ››

Simple Life. Dokument w Sfinksie: Biegacze

240 kilometrów, 1200 metrów wspinaczki i tylko 52 godziny na pokonanie morderczej trasy mają uczestnicy Biegu 7 Szczytów. Biegacze nie śpią, nie mają przystanków i nawet posiłki przyjmują biegnąc. Trójka bohaterów: Agata, Michał i Wiesław, podejmuje wyzwanie ukończenia jednego z najtrudniejszych ultramaratonów na świecie.
Wstęp wolny!

Więcej ››

Cicha noc

Zdobywca Złotych Lwów na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a także Nagrody dla Najlepszego Aktora, Nagrody Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych i Polskiej Sieci Kin Studyjnych. Wigilia Bożego Narodzenia. Wiejski dom we wschodniej Polsce. Adam - młody emigrant zarobkowy niespodziewanie pojawia się na wigilijnej kolacji. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jaki jest prawdziwy powód jego nagłego powrotu do Polski. Wkrótce Adam zaczyna wprowadzać kolejnych krewnych w swoje plany. Szczególną rolę do odegrania mają mieć jego ojciec, brat, z którym chłopka jest w konflikcie oraz siostra z mężem. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy Adam oznajmia, że zostanie ojcem. Wtedy, zgodnie z polską tradycją, na stole pojawia się alkohol. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jak wielki wpływ na życie ich wszystkich będą miały dalsze wydarzenia tej wigilijnej nocy.

 

Więcej ››

Morderstwo w Orient Expressie

Ekranizacja klasycznej powieści kryminalnej Agathy Christie, wyreżyserowana przez pięciokrotnie nominowanego do Oscara Kennetha Branagha. On sam zagrał także rolę słynnego detektywa Herculesa Poirot, rozwiązującego sprawę morderstwa, którego ofiarą w najsłynniejszym pociągu świata pada wpływowy amerykański biznesmen. Luksusowa podróż staje się punktem wyjścia do stylowej, pełnej napięcia i zaskakującej opowieści sensacyjnej, uznawanej za największą zagadkę kryminalną wszech czasów. Trzynaścioro pasażerów uwięzionych zostaje w pułapce, nie wiedząc, co ich czeka. Jeden człowiek musi wskazać mordercę, zanim ten zaatakuje ponownie.

Więcej ››

Po tamtej stronie (Sala "Mały Metraż")

Najnowszy film Aki Kaurismäkiego nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na Festiwalu w Berlinie za najlepszą reżyserię. Film, w którym współczesna Europa może się przejrzeć i pośmiać z samej siebie. Historia zblazowanego mieszkańca Helsinek, który postanawia odmienić swoje życie i otworzyć restaurację. Pewnego dnia przypadkiem trafia na uciekiniera z Syrii – Khaleda. Czy tylko w bajce ich nieoczekiwane spotkanie to początek pięknej przyjaźni?

 

Więcej ››

Rodzina na sprzedaż (Sala "Mały Metraż")

Legalna adopcja może być długim, wyczerpującym i skomplikowanym prawnie procesem. Związane z tym frustracje i rozczarowanie często powodują, że przyszli rodzice szukają innych rozwiązań. Malena jest uznaną lekarką w średnim wieku. Pewnego dnia dostaje telefon z informacją, która odmienia jej życie: właśnie ma narodzić się dziecko, które chce adoptować. Malena wyrusza z Buenos Aires na argentyńską prowincję, by być obecną przy narodzinach. Po drodze musi zmierzyć się z kolejnymi przeszkodami prawnymi i moralnymi. Podróż staje się wyzwaniem dla samej siebie. Malena dowie się, jak daleko może się posunąć, by dostać to, czego pragnie najbardziej na świecie.

Więcej ››

Wojna płci

Legendarny mecz tenisowy z 1973 r. pomiędzy liderką światowych rankingów Billie Jean King i bezczelnie pewnym siebie byłym mistrzem Bobbym Riggsem, zwany „Wojną płci”, stał się najbardziej oglądanym wydarzeniem sportowym w historii telewizji. Podczas gdy media kreowały King i Riggsa na zaciętych przeciwników, poza kortem każde z nich stawiało czoło skomplikowanym przeciwnościom losu. King miała u swego boku kochającego męża, który zachęcał ją do walki o równe prawa dla obu płci, zmagała się jednak z prawdą o własnej seksualności. Riggs ryzykował wszystko, stawiając na jedną kartę całą swą reputację, by pokazać światu, że stać go na tryumfalny powrót. Wspólnie dali popis, którego skutki wykroczyły daleko poza arenę zmagań sportowych, a konsekwencje trwają po dziś dzień.

 

Więcej ››

Na karuzeli życia

Najnowszy film Woody Allena. Historia czterech postaci, których losy splatają się w słynnym parku rozrywki na Coney Island w latach 50. ubiegłego wieku. Rozchwiana emocjonalnie, była aktorka Ginny pracuje tu jako kelnerka. Jej mąż Humpty jest operatorem karuzeli. Mickey to przystojny ratownik, który marzy o karierze dramatopisarza. Carolina natomiast jest marnotrawną córką Humpty’ego, która w domu ojca szuka schronienia przed gangsterami. Poetycko sfilmowany przez Vittorio Storaro „Na karuzeli życia”, to rozgrywająca się w malowniczych plenerach, iskrząca emocjami opowieść o pasji, namiętności i zdradzie.

 

 

Więcej ››

Marsz pingwinów 2: Przygoda na krańcach świata

 Po latach przerwy Jacquet powrócił na Antarktydę z dużo lepszym sprzętem z kamerami pozwalającymi na filmowanie przepięknych ujęć pod wodą. i stworzył jeden z piękniejszych dokumentów. Tym razem skupia się na pingwinim nestorze, który wraz ze swoją partnerką doczekał się, być może już ostatniego w jego i tak długim życiu, potomka. Film pokazuje nam nie tylko ciężką, pełną naturalnych niebezpieczeństw wędrówkę nielotów, ale i cały proces wychowawczy małego pingwinka . Już od pierwszego kadru "Marsz pingwinów 2" zapiera dech w piersiach. Film jest kontynuacją "Marszu pingwinów", obrazu nagrodzonego wieloma prestiżowymi nagrodami, w tym tą najważniejszą, Oscarem dla najlepszego pełnometrażowego dokumentu.J

Więcej ››
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka) [Więcej] [OK]
Realizacja: webdecoded.pl