Sfinks na Facebooku

facebook

Bilety online

facebook

Na ekranie

Parasite  (Sala
Małe kobietki
Tommaso  (Sala
Richard Jewell
Matthias i Maxime
Nędznicy

Propozycje

Seans z maluszkiem
DKF Kropka
Filmowy Klub Seniora

Partnerzy

PISF
FINA
Dziennik Polski
Kinads

Krakowska Karta Rodzinna

Krakowska Karta Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem

 

Oscarowe filmy w Sfinksie

 Kino Studyjne Sfinks Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida zaprasza w lutym 2020
do obejrzenia filmów z Oscarami i tych, które były do Oscarów nominowane.

1917
Oscary za zdjęcia, dźwięk i efekty specjalne. Wielkie widowisko wojenne, które przybliża dramatyczne losy żołnierzy na froncie jednej z najbardziej tragicznych wojen w dziejach świata. Dwaj brytyjscy szeregowcy Schofield i Perry, u schyłku Pierwszej Wojny Światowej otrzymują ogromnie ryzykowną misję, od której powodzenia zależy życie ich towarzyszy.
Więcej o filmie...


Ból i blask to film o kilku dniachi z życia wybitnego reżysera – jego namiętności, zwątpienia i tajemnice. Bez upiększeń, tylko szczerość i prawda. Salvador Mallo, kultowy hiszpański reżyser, który stroni od mediów i usilnie strzeże swojej prywatności, przeżywa na nowo najważniejsze momenty swojego życia.Autobiograficzny film  Pedro Almodóvara  zdobył już nagrodę aktorską dla Antonio Banderasa na Festiwalu w Cannes,  dwie nominacje do  Złotych Globów oraz dwie nominacje do tegorocznych Oscarów.
Więcej o filmie...


Gorący temat
Oscar za charekteryzację.Trzy nominacje do Oscara, w tym dla Charlize Theron za najlepszą rolę żeńską. The Fox News to jedna z największych telewizji informacyjnych w USA. Praca w niej otwiera drzwi do wielkiej dziennikarskiej kariery i równie wielkich pieniędzy. Żeby ją dostać i utrzymać, a potem wspiąć się po szczeblach kariery trzeba zadowolić jej twórcę i despotycznego szefa Rogera Ailesa. W przypadku kobiet pracujących w stacji, słowo „zadowolić” ma bardzo dosłowne znaczenie.
Więcej o filmie...

 

Małe kobietki
Oscar za kostiumy. Ekranizacja będącej klasykiem literatury XIX-wiecznej powieści Luisy May Alcott, która opowiada o czterech siostrach March, zdeterminowanych, by żyć po swojemu. Film zdobył 6 nominacji do Oscara – w tym dla najlepszego filmu oraz aktorki pierwszoplanowej (Saoirse Ronan) i aktorki drugoplanowej (Florence Pugh).
Więcej o filmie...


Parasite
Wielki zwycięzca tegorocznych Oscarów: najlepszy film i najlepszy film międzynarodowy, najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz oryginalny. Zdobywca Złotej Palmy w Cannes oraz 6. nominacji do tegorocznych Oscarów!  Mistrzowska i trzymająca w napięciu opowieść, w której czworo ludzi bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego.
Więcej o filmie...

 

Richard Jewell
Amerykański ochroniarz ratuje życie tysięcy ludzi, zapobiegając wybuchowi bomby w trakcie igrzysk olimpijskich. Tymczasem media podają fałszywą informację, jakoby to on był terrorystą. Najnowszy film Clinta Eastwooda ze Złotym Globem i nominacją do Oscara dla Kathy Bates. Więcej o filmie...


Nędznicy
Taki debiut zdarza się w kinie raz na kilka lat. Film w reżyserii Ladja Ly od swojej premiery na festiwalu w Cannes zachwyca krytyków i widzów na całym świecie. „Nędznicy” to jeden z najlepszych europejskich filmów minionego roku, prawdziwe odkrycie reżyserskie, nominowany do Oscara i Złotego Globu, zwycięzca Nagrody Jury w Cannes i laureat Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii Odkrycie Roku, zdobywca 12 nominacji do Cezarów i trzech statuetek Lumières Awards, w tym dla Najlepszego Filmu, laureat dziesiątek nagród na festiwalach na całym świecie i wielki hit francuskich kin (ponad dwa miliony widzów).
Więcej o filmie...

 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka) [Więcej] [OK]
Realizacja: webdecoded.pl