Sfinks na Facebooku

facebook

Bilety online

facebook

Na ekranie

Boże Ciało
Synonimy  (Sala
Dzięki Bogu  (Sala
Downton Abbey

Propozycje

Seans z maluszkiem
DKF Kropka
Filmowy Klub Seniora

Partnerzy

PISF
FINA
Dziennik Polski
Kinads

Krakowska Karta Rodzinna

Krakowska Karta Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem

 

Dzień Kina Polskiego w "Sfinksie"

11 listopada 2018 obchodzimy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednocześnie polskie kino obchodzi w tym roku 110. urodziny. Najstarszym polskim filmem jest bowiem pochodząca z 1908 roku „Pruska kultura”.  Dlatego też nie możemy ominąć takiej okazji do świętowania! Razem z Siecią Kin Studyjnych i Lokalnych zapraszamy naszych Widzów do uczczenia tych dwu wyjątkowych dat w najprzyjemniejszy z możliwych sposobów, czyli w kinie!

 

Dzień Kina Polskiego w Kinie Studyjnym Sfinks 11 listopada 2018 .
Cena biletu na cały program Dnia Kina Polskiego: 11 zł


 

W programie:


godz. 12.00: Bajeczki z dawnych lat. Zestaw animacji z lat 50 i 60:

Uwaga diabeł
Baśń o Korsarzu Palemonie
Niezwykła podróż
Miś Uszatek
Nie drażnić lwa

 

Filmy fabularne:


godz. 15.30: Jak pies z kotem (1 godz. 42 min.)
komediodramat, reż. Janusz Kondratiuk, Polska 2018
wyst: Robert Więckiewicz, Olgierd Łukaszewicz, Bożena Stachura, Aleksandra Konieczna

Najnowszy film Janusza Kondratiuka, autora niezapomnianych „Dziewczyn do wzięcia”, to słodko-gorzki obraz stosunków rodzinnych, opowieść o skomplikowanej relacji reżysera z bratem Andrzejem, twórcą kultowej "Hydrozagadki". Gdy starszy z braci nagle zachoruje, młodszy pomimo różnic i muru nieporozumień jaki przez lata wyrósł między nimi, podejmie się opieki nad potrzebującym pomocy bratem.


godz. 16.00: Nina (Sala "Mały Metraż") (2 godz. 10 min.)
dramat, reż. Olga Chajdas, Polska 2018
wyst: Julia Kijowska, Eliza Recymbel, Andrzej Konopka, Maria Peszek, Katarzyna Gniewkowska

Nina nie jest szczęśliwa. Niby ułożyła sobie życie, a jednak czegoś brakuje. Pracuje jako nauczycielka i lubi swoją pracę. Niby ma kochającego męża – Wojtka i codzienność się jakoś układa, a jednak - „jakoś” to za mało. Może gdyby w ich związku pojawiło się dziecko… Ale Nina nie może zajść w ciążę, więc oboje z mężem szukają surogatki. Pewnego dnia poznają Magdę. Ta niezależna, korzystająca z życia dziewczyna wydaje się idealną kandydatką. Nina i Wojtek nie wiedzą jednak, że Magda jest lesbijką.


godz. 17.30: Szaleńcy (1928r.)

Fabularny debiut Leonarda Buczkowskiego (m.in. Zakazane piosenkiSkarb) jest pierwszą polską superprodukcją (nowatorskie efekty pirotechniczne, zastępy statystów, w tym wojskowych, zrekonstruowane sceny bitew, broń z epoki) i zarazem jednym z ostatnich filmów niemych. To opowieść o trójce przyjaciół przemierzających wspólnie bojowy szlak Legionów Piłsudskiego. Choć film wpisuje się w nurt kina patriotycznego, to jednocześnie – poprzez realizacyjny rozmach i elementy farsy – wychodzi poza jego propagandowe ramy. Film, w 1928 roku znakomicie przyjęty przez widzów i krytyków, z powodzeniem pokazywany był później również za granicą, m.in. w USA. Dziś, w 90 lat po premierze, poddany został cyfrowej rekonstrukcji przez zespół Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego i wzbogacony o ścieżkę dźwiękową autorstwa Stephena Horne’a.

 

 

 

 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka) [Więcej] [OK]
Realizacja: webdecoded.pl