Sfinks na Facebooku

facebook

Newsletter

Bilety online

facebook

Na ekranie

Listy do M. 3
Najlepszy
Beksińscy. Album wideofoniczny (Sala
Pewnego razu w listopadzie
Kobieta z lodu (Sala

Propozycje

Seans z maluszkiem
DKF Kropka
Filmowy Klub Seniora

Partnerzy

Dziennik Polski
Antyradio
Kinads
 

DKF Kropka

Dyskusyjny Klub Filmowy ”Kropka” działa przy Kinie Studyjnym Sfinks od 1967 roku!
Nasze propozycje skierowane są do wszystkich miłośników dobrego kina. Organizujemy pokazy filmów niemych z muzyką na żywo, repliki festiwali, spotkania z twórcami, a także przeglądy filmów fabularnych, animacji i dokumentów.  Projekt współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

 

 

 

 

W programie

Karnawał dusz

Seans: 2017-12-14 o godzinie 18:00

Młoda kobieta cudem wychodzi cało z wypadku. Ale po tym zdarzeniu nic już nie jest takie, jakie było kiedyś. Dziewczyna wyrusza do miasta, by zatrudnić się jako organistka w miejscowym kościele. Podczas podróży bohaterka zaczyna mieć dziwne wizje. Za szybą samochodu dostrzega osobliwego, bladego człowieka…

Herk Harvey zrealizował nietypowy jak na tamte lata film. "Karnawał dusz" to dziś klasyka niszowego horroru.
Zrobiony za małe pieniądze film był swoistym nowum. "Karnawał dusz" to metafizyczny film grozy. Współcześnie byśmy mogli powiedzieć, że znajdziemu tu elementy kina tyopwe dla wielu dzieł Bergmana, Lyncha czy Shamaylana.

Film rozegrany jest w niespiesznym tempiei ciekawie zrealziowany. Atutem jest tutak dobre aktorstwo i nastrojowa muzyka.
Mam tu też kilka awangardowych scen i specyficzną atmosferę. Wadą obrazu jest fakt, iż zmierza on do (w gruncie rzeczy) oczywistej pointy i chwilami bywa nużący. "Karnawał dusz" dziś niekogo juz nie przestraszy, ale może zauroczyć nietypową dla tego gatunku formą.
Wypada znać. (źródło: filmweb.pl)

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka) [Więcej] [OK]
Realizacja: webdecoded.pl