Sfinks na Facebooku

facebook

Bilety online

facebook

Na ekranie

Parasite  (Sala
Małe kobietki
Tommaso  (Sala
Richard Jewell
Matthias i Maxime
Nędznicy

Propozycje

Seans z maluszkiem
DKF Kropka
Filmowy Klub Seniora

Partnerzy

PISF
FINA
Dziennik Polski
Kinads

Krakowska Karta Rodzinna

Krakowska Karta Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem

 

Filmowy Klub Seniora

We wtorki o godz. 14.30 zapraszamy naszych najstarszych widzów na pokazy szczególnie interesujących filmów z bieżącego repertuaru Kina Sfinks w Filmowym Klubie Seniora. Każdy seans poprzedzony jest krótkim wprowadzeniem oraz Nowohucką Kroniką Filmową. Bilety dla seniorów: tylko 10,00 zł.

Filmowy Klub Seniora w bieżącym repertuarze Kina Studyjnego Sfinks

W programie

Nędznicy

Seans: 2020-03-03 o godzinie 14:30

Taki debiut zdarza się w kinie raz na kilka lat. Film w reżyserii Ladja Ly od swojej premiery na festiwalu w Cannes zachwyca krytyków i widzów na całym świecie. „Nędznicy” to jeden z najlepszych europejskich filmów minionego roku, prawdziwe odkrycie reżyserskie, nominowany do Oscara i Złotego Globu, zwycięzca Nagrody Jury w Cannes i laureat Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii Odkrycie Roku, zdobywca 12 nominacji do Cezarów i trzech statuetek Lumières Awards, w tym dla Najlepszego Filmu, laureat dziesiątek nagród na festiwalach na całym świecie i wielki hit francuskich kin (ponad dwa miliony widzów). Montfermeil, które pulsuje od napięć, gniewu i niepewności to miejsce, w którym nieustannie toczy się gra o lokalne wpływy. Niewinny psikus grupy dzieciaków, które dla żartu kradną małe lwiątko z miejscowego cyrku, może okazać się początkiem rewolucji.


Sala samobójców. Hejter

Seans: 2020-03-10 o godzinie 14:30

Druga część głośnej „Sali samobójców” Jana Komasy („Boże ciało”, „Miasto 44”) to elektryzujący cyber-thriller – współczesna wersja „Romea i Julii”, będąca uniwersalną opowieścią o miłości, która przeradza się w hejt. Tomek, student prawa, zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony z uczelni. Postanawia jednak ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobiera pomoc finansową od państwa Krasuckich – rodziców Gabi, przyjaciółki z czasów dzieciństwa. Kiedy oszustwo wychodzi na jaw, skompromitowany chłopak traci zaufanie swoich dobroczyńców. Przepełniony gniewem i żalem, oddzielony od Gabi, w której skrycie podkochuje się od lat, planuje zemstę na Krasuckich. Szansa pojawia się, kiedy otrzymuje pracę w agencji reklamowej, a wraz z nią dostęp do najnowszych technologii i tajemnic stołecznej elity.


W labiryncie

Seans: 2020-03-17 o godzinie 14:30

Nastoletnia Samantha została porwana i uwięziona na piętnaście lat. Kiedy budzi się w szpitalu, niczego nie pamięta. Nikt nie wie, jak udało jej się uciec. Z pomocą policyjnego profilera, doktora Greena, próbuje odzyskać wspomnienia z tajemniczego labiryntu – więzienia, w którym porywacz zmuszał ją do rozwiązywania zagadek, stosując przerażający system nagród i kar. Równocześnie sprawcę próbuje odnaleźć bezkompromisowy detektyw Bruno Genko. Potwór, który uwięził dziewczynę wciąż jest na wolności. Jedyny sposób, by złapać Człowieka z Labiryntu, to włamać się do umysłu Samanthy...


Prawda

Seans: 2020-03-24 o godzinie 14:30

Film otwarcia 76. Festiwalu w Wenecji. Najnowsze dzieło zdobywcy Złotej Palmy w Cannes i nominacji do Oscara (Złodziejaszki) Hirokazu Koreedy i równocześnie pierwszy film w karierze reżysera nakręcony poza granicami ojczystej Japonii. Mistrzowsko zagrana, intymna opowieść o poszukiwaniach prawdy, miłości i rodzinnego szczęścia z Catherine Deneuve i Juliette Binoche w rolach głównych. Fabienne to wielka gwiazda kina i królowa męskich serc. Wkrótce po tym jak aktorka publikuje swoje intymne wspomnienia, jej córka Lumir przybywa z Nowego Jorku do Paryża z mężem i dzieckiem. Ponowne spotkanie matki i córki szybko zmienia się w zaciętą konfrontację. W jej trakcie miłość zderzy się z dawnymi urazami, a tajona przez lata prawda w końcu ujrzy światło dzienne.


Cóż za piękny dzień

Seans: 2020-03-31 o godzinie 14:30

Tom Hanks (nominacja do Oscara i Złotego Globu) wciela się w postać Freda Rogersa, legendy amerykańskiej telewizji i kochanej przez wszystkich gwiazdy programów… dla dzieci. Całość oparta jest na prawdziwej historii przyjaźni Rogersa i dziennikarza Toma Junoda. Kiedy do bólu znużony życiem dziennikarz dostaje zadanie przeprowadzenia wywiadu, nie jest tym zachwycony. Powoli jednak porzuca swój sceptycyzm, niespodziewanie dla siebie odkrywając w starszym panu nietypowe dla współczesnego, cynicznego świata pokłady uprzejmości, empatii i przyzwoitości.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka) [Więcej] [OK]
Realizacja: webdecoded.pl