Sfinks na Facebooku

facebook

Newsletter

Bilety online

facebook

Na ekranie

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri
Disaster Artist
The Place (Sala
Kształt wody
Maria Callas (Sala

Propozycje

Seans z maluszkiem
DKF Kropka
Filmowy Klub Seniora

Partnerzy

PISF
FINA
Dziennik Polski
Kinads

Krakowska Karta Rodzinna

Krakowska Karta Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem

 

Filmowy Klub Seniora

We wtorki o godz. 14.30 zapraszamy naszych najstarszych widzów na pokazy szczególnie interesujących filmów z bieżącego repertuaru Kina Sfinks w Filmowym Klubie Seniora. Każdy seans poprzedzony jest krótkim wprowadzeniem oraz Nowohucką Kroniką Filmową. Bilety dla seniorów: tylko 10,00 zł.

Filmowy Klub Seniora w bieżącym repertuarze Kina Studyjnego Sfinks

W programie

Disaster Artist

Seans: 2018-02-27 o godzinie 14:30

Laureat dwóch Złotych Globów - dla najlepszej komedii i najlepszego aktora. Film opowiada prawdziwą, tragikomiczną historię początkującego twórcy filmowego i niesławnego wyrzutka Hollywoodu, Tommy’ego Wiseau — artysty, który realizował swoją pasję w co najmniej dyskusyjny sposób. Oparty został na bestsellerze Grega Sestero opisującym proces powstawania kultowego „najgorszego filmu na świecie” — „The Room”. Ta niesamowita i przezabawna historia udowadnia, że legendą można zostać z różnych powodów.


Kształt wody

Seans: 2018-03-06 o godzinie 14:30

Złoty Glob za reżyserię i 13 nominacji do Oscara. Baśń dla dorosłych, której akcja rozgrywa się u szczytu zimnej wojny w Stanach Zjednoczonych. Elisa wiedzie monotonną, samotną egzystencję, a całą noc pracuje w pilnie strzeżonym, sekretnym laboratorium rządowym. Jest niema, co oznacza, że automatycznie skazana na bycie gorszą. Elisa ma jednak coś, czego inni nie mają: ogromną empatię i jeszcze większą wyobraźnię. Jej życie zmienia się na zawsze, gdy wraz z koleżanką z pracy, Zeldą, odkrywa, że w laboratorium przeprowadzany jest otoczony ścisłą tajemnicą eksperyment, którego częścią jest uwięziony przez wojsko stwór rodem z hollywoodzkich horrorów. Gdy jednak zaczyna mu się przyglądać, uświadamia sobie, że to nie żadna bestia, lecz wrażliwa i krucha istota, która została już w dniu urodzenia skazana na życie w cierpieniu w świecie ludzi.

 


Nić widmo

Seans: 2018-03-13 o godzinie 14:30

6 nominacji do Oscara, w tym za najlepszy film, reżyserię i najlepszą rolę męską. Londyn, lata pięćdziesiąte. Słynny krawiec Reynolds Woodcock wraz z siostrą Cyril stanowią centrum brytyjskiej mody, ubierając gwiazdy filmowe, rodzinę królewską, socjetę, damy i debiutantki. Wszystko to w wytwornym stylu The House of Woodcock. Przez życie Woodcocka przewija się mnóstwo kobiet, inspirują go, towarzyszą, on wciąż pozostaje kawalerem. Aż do momentu, w którym w jego życiu pojawia się Alma, która wkrótce staje się jego muzą i kochanką. Jego uporządkowane życie burzy miłość.


Czwarta władza

Seans: 2018-03-20 o godzinie 14:30

6 nominacji do Złotych Globów i dwie nominacje do Oscara - za najlepszy film i najlepszą rolę żeńską. To już 21 nominacja w karierze Meryl Streep. Dwoje wydawców dziennika „The Washington Post” Katherine Graham i Ben Bradlee staje na czele bezprecedensowego starcia amerykańskiej prasy z najwyższymi władzami, walcząc o prawo do ujawnienia szokujących tajemnic, przez cztery dekady ukrywanych przez najwyższe władze USA.


Jestem najlepsza. Ja, Tonya

Seans: 2018-03-27 o godzinie 14:30

Złoty Glob dla najlepszej aktorki drugoplanowej i 3 nominacje do Oscara, w tym za najlepszą rolę żeńską. Tonya Harding, amerykańska mistrzyni łyżwiarstwa figurowego, jedna z największych pretendentek do olimpijskich medali, znana była z niełatwego charakteru i kontrowersyjnych zachowań. Nikt jednak nie spodziewał się jak daleko zdolna jest się posunąć w walce o medale. Gdy jej główna konkurentka w amerykańskiej drużynie, Nancy Kerrigan, została zaatakowana przez nieznanego sprawcę, nikt nie podejrzewał, że była to cynicznie zaplanowana napaść, która miała utorować  Tonyi Harding drogę do olimpijskiego tryumfu.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka) [Więcej] [OK]
Realizacja: webdecoded.pl