Sfinks na Facebooku

facebook

Bilety online

facebook

Na ekranie

Boże Ciało
Synonimy  (Sala
Dzięki Bogu  (Sala
Downton Abbey

Propozycje

Seans z maluszkiem
DKF Kropka
Filmowy Klub Seniora

Partnerzy

PISF
FINA
Dziennik Polski
Kinads

Krakowska Karta Rodzinna

Krakowska Karta Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem

 

Filmowy Klub Seniora

We wtorki o godz. 14.30 zapraszamy naszych najstarszych widzów na pokazy szczególnie interesujących filmów z bieżącego repertuaru Kina Sfinks w Filmowym Klubie Seniora. Każdy seans poprzedzony jest krótkim wprowadzeniem oraz Nowohucką Kroniką Filmową. Bilety dla seniorów: tylko 10,00 zł.

Filmowy Klub Seniora w bieżącym repertuarze Kina Studyjnego Sfinks

W programie

Downton Abbey

Seans: 2019-10-22 o godzinie 14:30

Filmowa kontynuacja słynnego serialu, pokazującego losy rodziny Crawley’ów oraz ich służby na przestrzeni lat, począwszy od przynoszącego wielkie przemiany społeczne przełomu XIX i XX wieku. Sześć sezonów przyniosło twórcom 3 Złote Globy, 15 Prime Time Emmy Awards, nagrodę specjalną BAFTA oraz 69 nominacji do nagród Emmy, co pozwoliło na ustanowienie swoistego rekordu – stał się najczęściej nominowanym nie-amerykańskim serialem w historii Emmy. Jest rok 1927. Crawley’owie oraz nieustraszony zastęp służby domowej przygotowują się na prawdopodobnie najważniejsze wydarzenie w ich życiu, czyli odwiedziny pary królewskiej. Podczas nerwowych przygotowań i samej wizyty równowaga i przyszłość Downton zostaną zachwiane przez rodzinne skandale, romanse, sekrety i intrygi.


Obywatel Jones

Seans: 2019-10-29 o godzinie 14:30

Złote Lwy Główna Nagroda na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2019.
Najnowszy film Agnieszki Holland opowiada historię walijskiego dziennikarza, jednego z niewielu obcokrajowców, którzy bili bezpośrednimi obserwatorami Wielkiego Głodu na Ukrainie.  Gareth Jones zyskał sławę, pisząc artykuł o swoim spotkaniu z Adolfem Hitlerem, zaraz po przejęciu przez niego władzy. Teraz przymierza się do kolejnego wielkiego tematu – wywiadu ze Stalinem. Słysząc zatrważające plotki na temat wielkiej klęski głodowej w ZSRR, Jones udaje się w samotną podróż przez Ukrainę. Dziennikarz staje się naocznym świadkiem tragedii Hołodomoru. Miliony ludzi umierają z głodu, podczas gdy tony zboża sprzedawane są za granicę, by sfinansować proces industrializacji radzieckiego imperium. Po powrocie do Londynu, Jones pisze artykuł ukazujący horror, którego doświadczył. Publikacja jest wyciszana, a jej autentyczność podważana przez zachodnich dziennikarzy, pozostających pod wpływem Kremla. Pomimo śmiertelnych pogróżek, Gareth nie ustaje w walce o prawdę. Swoimi odkryciami postanawia podzielić się z młodym, aspirującym pisarzem, George’em Orwellem. 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka) [Więcej] [OK]
Realizacja: webdecoded.pl