Sfinks na Facebooku

facebook

Bilety online

facebook

Na ekranie

Boże Ciało
Synonimy  (Sala
Dzięki Bogu  (Sala
Downton Abbey

Propozycje

Seans z maluszkiem
DKF Kropka
Filmowy Klub Seniora

Partnerzy

PISF
FINA
Dziennik Polski
Kinads

Krakowska Karta Rodzinna

Krakowska Karta Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem

 

DKF Kropka

Dyskusyjny Klub Filmowy ”Kropka” działa przy Kinie Studyjnym Sfinks od 1967 roku!
Nasze propozycje skierowane są do wszystkich miłośników dobrego kina. Organizujemy pokazy filmów niemych z muzyką na żywo, repliki festiwali, spotkania z twórcami, a także przeglądy filmów fabularnych, animacji i dokumentów. 

 

 

Projekt współfinansowany przez:
Polski Instytut Sztuki Filmowej
Dzielnicę 18. Nowa Huta


            

            


            

W programie

Girl

Seans: 2019-10-17 o godzinie 18:00

Objawienie festiwalu w Cannes i najlepszy europejski debiut ubiegłego roku nominowany do Złotego Globu.  Girl Lukasa Dhonta to subtelny portret dziewczyny uwięzionej w ciele chłopaka.
Lara marzy o staniu się kobietą i karierze tanecznej. Przed nią wyjątkowy, lecz niełatwy czas wchodzenia w dorosłość, doświadczania nowych pragnień, tworzenia tożsamości. Girl to dojrzałe, poruszające kino o wyczerpującej walce o siebie w pozornie akceptującym świecie, ale również pełna emocji historia o podążaniu za marzeniami. W roli tytułowej nagrodzony w Cannes zjawiskowy Victor Polster.
Nagrody: MFF w Cannes 2018 - Nagroda FIPRESCI Un Certain Regard, najlepszy aktor Un Certain Regard (Victor Polster), najlepszy debiut (Złota Kamera), Queer Palm; MFF w San Sebastián 2018 - najlepszy film, Nagroda Publiczności; Europejskie Nagrody Filmowe 2018 - Europejskie odkrycie roku - Prix FIPRESCI; Tofifest 2018 - Grand Prix (Złoty Anioł), Nagroda Jury Studenckiego; FF w Londynie 2018 - najlepszy debiut; MFF w Pingyao 2018 - People's Choice Award

 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka) [Więcej] [OK]
Realizacja: webdecoded.pl