Sfinks na Facebooku

facebook

Bilety online

facebook

Na ekranie

Parasite  (Sala
Małe kobietki
Tommaso  (Sala
Richard Jewell
Matthias i Maxime
Nędznicy

Propozycje

Seans z maluszkiem
DKF Kropka
Filmowy Klub Seniora

Partnerzy

PISF
FINA
Dziennik Polski
Kinads

Krakowska Karta Rodzinna

Krakowska Karta Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem

 

DKF Kropka

Dyskusyjny Klub Filmowy Kropka działa przy Kinie Studyjnym Sfinks od 1967 roku!
Nasze propozycje skierowane są do wszystkich miłośników dobrego kina. Organizujemy pokazy filmów niemych z muzyką na żywo, repliki festiwali, spotkania z twórcami, a także przeglądy filmów fabularnych, animacji i dokumentów.

Zob. DKF Kropka w bieżącym repertuarze Kina Studyjnego Sfinks.

 

Projekt współfinansowany przez:
Polski Instytut Sztuki Filmowej
Dzielnicę 18. Nowa Huta


            

            


            

W programie

Hamlet

Seans: 2020-03-12 o godzinie 18:00

Najsłynniejszy szekspirowski bohater w wykonaniu Mela Gibsona, któremu na ekranie partnerują Glenn Close, Helena Bonham Carter i Alan Bates. Za kamerą mistrz filmowej inscenizacji - Franco Zeffirelli. Po stracie ojca, duńskiego króla, królewicz Hamlet (Mel Gibson) pogrążony jest w rozpaczy - do czasu, kiedy dowiaduje się, że nocą w zamku pojawia się duch zmarłego. Spotkanie z widmem ojca (Paul Scofield), który zdradza synowi, kto go zabił, rodzi w Hamlecie pragnienie zemsty. Zanim Hamlet wbije jednak sztylet w serce Klaudiusza (Alan Bates) - swego wuja i obecnego męża jego ukochanej matki, Gertrudy (Glenn Close) - będzie chciał udowodnić jego winę. Widmo ojca może być przecież samym szatanem namawiającym go do złego... Aby nie wzbudzić czujności wrogów, Hamlet zacznie udawać szaleństwo. Ogarnięty obsesyjną żądzą zemsty poświęci też miłość - zakochana w nim Ofelia (Helena Bonham Carter) postrada zmysły. Wreszcie, z pomocą aktorskiej trupy, Hamlet zdemaskuje wuja - ale jednocześnie i siebie.


Dla Dzieci: Dogonić marzenia

Seans: 2020-03-21 o godzinie 13:00

„Dogonić marzenia” to prawdziwa historia o pasji, rodzinie, przyjaźni oraz walce o własne marzenia. Michelle Payne, najmłodsza z dziesięciorga rodzeństwa wychowywanego przez samotnego ojca, od dziecka wiedziała, co chce robić w życiu. Marzyła o niemożliwym: zwycięstwie w Melbourne Cup – najtrudniejszym i najbardziej prestiżowym wyścigu na dystansie 2 mil na świecie. Wyścigu, którego nigdy nie wygrała żadna kobieta. Jej obiecującą karierę przerywa rodzinna tragedia oraz bardzo poważny wypadek na koniu. Pomimo wszelkich przeciwności, przy wsparciu ojca oraz brata, Michelle postanawia walczyć o swoje marzenia. Film dla dzieci od 9 roku życia. Wstęp wolny!

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka) [Więcej] [OK]
Realizacja: webdecoded.pl